14 Eylül 2014 16:44

CHP, torba yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürüyor

CHP, Meclis Genel Kurulunda kabul edilen kamuoyunda Torba Kanun Tasarısı olarak bilinen 'İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu' Anayasa Mahkemesine götürecek.

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Meclis Genel Kurulunda kabul edilen kamuoyunda Torba Kanun Tasarısı olarak bilinen "İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu" Anayasa Mahkemesine götürecek. 

Yarın Yüksek Mahkemeye başvuracak olan CHP, Torba Yasanın bazı hükümlerinin yürürlüğünün durdurulmasını isteyecek. Saat 12.00'de başvurunun ardından Anayasa Mahkemesi önünde CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, bir açıklama yapacak. 

Manisa'nın Soma ilçesindeki faciadan sonra madencilere, esnaftan öğretmene, taşeron işçiden emekliye kadar yaklaşık 20 milyon kişiyi ilgilendiren düzenlemeleri içeren tasarı, 99 günün ardından kabul edilerek yasalaştı. Kanun 148 maddeden oluşuyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda tam 38 gün görüşüldükten sonra kabul edilen torba yasa tasarısı, temel kanun olarak 6 bölüm halinde görüşüldü. Yaklaşık 70 kanunda değişiklik öngören düzenlemeleri içeriyor. (ANKARA)

TORBA YASANIN İÇİNDE NE VAR?

ÖNCEKİ HABER

Söğüt’teki Yörük Şenliği\'nde protokol kavgası

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa