14 Eylül 2014 12:12

Haluk Levent, 'Down Kafe' için söyledi

Müzisyen Haluk Levent, Maltepe’de açılacak 'Down kafe' projesi için Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz konserde sahne aldı.

Paylaş

Müzisyen Haluk Levent, Maltepe’de açılacak “down kafe” projesi için Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz konserde sahne aldı. Maltepe sahilinde bulunan açık basketbol sahasında yapılan konsere Maltepeliler büyük ilgi gösterdi.

Down sendromlu çocukların özgüvenlerini geliştirerek, toplumu bu konuda bilinçlendirmek amacıyla 3 yıl önce gönüllü annelerin bir araya gelmesiyle kurulan Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ADER), “Down Kafe” projesine destek vermek için Maltepe Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Haluk Levent konseri renkli görüntülere sahne oldu. “Sadece farklıyız, bizde varız” sloganıyla düzenlenen konser öncesinde, down sendromlulardan oluşan  “Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu” performanslarıyla, unutulmaz dakikalar yaşattılar.

‘FARKLILIKLARA SAYGILIYIZ’

Haluk Levent’in parçalarına, alanı dolduran Maltepeliler ellerindeki ışıldakları sallayarak eşlik etti. Filistin’de öldürülen çocukları da anan Levent, böylesine anlamlı bir projeye destek vermekten dolayı onur duyduğunu söyledi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, Maltepe’nin farklı inançlara ve düşüncelere her zaman saygılı olduğunu, down kafe projesiyle de bir farkındalığa imza attıklarını söyledi. “Tüm baskılara rağmen çizgisinden taviz vermeyen Haluk Levent’e teşekkür ederim” diyen Başkan Kılıç, “Birbirinden yetenekli bu arkadaşlarımızın açacağı ve güler yüzleriyle bizlere hizmet edeceği kafeye, Maltepeliler olarak sahip çıkacağız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tehdide rağmen Kürtçe okulunun tabelası asıldı

SONRAKİ HABER

ABD’den İran karşıtı koalisyon girişimi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa