13 Eylül 2014 20:51

Mahalleli, 'Ölmek istemiyoruz, alt geçit istiyoruz' dedi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ölümlü kazaların yaşandığı güzergaha alt geçit yapılmasını isteyen köylüler Fethiye-Muğla Karayolu’nu trafiğe kapattı.

Paylaş

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ölümlü kazaların yaşandığı güzergaha alt geçit yapılmasını isteyen mahalleliler Fethiye-Muğla Karayolu’nu trafiğe kapattı.

Salı günü oğlu Ali Sevim’e düğün alışverişi yapmak için evden çıkan ve yaya geçidinden karşıya geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren 83 yaşındaki Mehmet Sevim için mahalle sakinleri eylem yaptı. Kazanın yaşandığı yerde toplanan yaklaşık 150 kişi, Fethiye-Muğla Karayolu’nu trafiğe kapattı. “Biz yolumuzda alt geçit istiyoruz” yazılı dövizler taşıyan mahalleliler trafiğe kapanan yolda yürüyüş yaptı. Aynı yolda hayatının kaybeden 15 kişinin isimlerini okuyan Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü, yaya geçidinin biran önce alt geçide dönüştürülmesini istedi.

ANNENİN İSYANI

11 Kasım 2012 tarihinde aynı bölgede yürürken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 15 yaşındaki Özlem Zorlu’nun annesi İklime Zorlu ise yaşananlara isyan etti. Karayolu üzerine alt geçit yapılmasını isteyen Zorlu, “Kızım bu yolda öldü. Ölümüne neden olan sürücüyü koruyorlar. Bize kimse sahip çıkmadı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın buraya alt geçit yapmasını istiyoruz. Sesimizi duysunlar. Daha kaç can gidecek” diye konuştu.

'OKULA GİDERKEN TEHLİKE YAŞIYORUZ'

Okula gitmek için her gün yaya geçidinden geçmek zorunda olduklarını belirten Serhat Aykurt ise “Okullarımız açılıyor. Her gün 150 arkadaşım bu yolu kullanıyor. Okullar açılmadan buraya alt geçit yapılmalı. Aynı kazalar bizimde başımıza gelebilir” dedi. (Muğla/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yüzen dinozorun sırrı keşfedildi

SONRAKİ HABER

"Mançalı Adam" Süreyya Sahnesinde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa