12 Eylül 2014 19:37

Kürdistan’a kritik ziyaret

IŞİD’in Haziran ayında Musul’u ele geçirmesinin ardından Irak’ı ziyaret eden ilk devlet başkanı olan François Hollande’a Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian da eşlik etti.

Kürdistan’a kritik ziyaret
Paylaş

IŞİD’in Haziran ayında Musul’u ele geçirmesinin ardından Irak’ı ziyaret eden ilk devlet başkanı olan François Hollande’a Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian da eşlik etti. Hollande, Bağdat’ta Cumhurbaşkanı Fuad Masum ile bir araya geldi. Hollande, Irak’a destek olmak amacıyla’ Paris’te pazartesi günü düzenlenecek toplantıya çok sayıda ülkenin katılacağını ifade etti.

‘Paris’te gelecek hafta düzenlenecek konferansın konusunun, Irak’ın birliği için destek ve IŞİD örgütüyle mücadelede olacağını belirten Hollande, ülkesinin siyasi ve güvenlik alanlarında, IŞİD’le mücadele için Irak’la dayanışma içinde olacağını belirtti.

Hollande’ın uçağında aynı zamanda Kürdistan Bölgesine ulaştırılmak üzere 15 tonluk insani yardım malzemesi de bulunuyor. Yardım malzemeleri Erbil’de Kürt yetkililere teslim edilecek.

Fransa Devlet Başkanı, bir günlük Irak ziyareti çerçevesinde Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani ile de bir araya geldi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Aspendos’ta ‘Harem’ gecesi

SONRAKİ HABER

Üniversite öğrencisi Güleda Cankel erkek arkadaşı tarafından öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa