12 Eylül 2014 06:00

Nakil taleplerine yanıt yok

Yeni eğitim öğretim yılı pazartesi günü sorunlarla başlıyor. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonrası boş kalan okullara üçüncü nakil dönemi başlamasına rağmen ikinci nakil dönemi sonuçları açıklanmadı.

Paylaş

Yeni eğitim öğretim yılı pazartesi günü sorunlarla başlıyor. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonrası boş kalan okullara üçüncü nakil dönemi başlamasına rağmen ikinci nakil dönemi sonuçları açıklanmadı. Nakil döneminin başlamasıyla başka okullara geçmek için dilekçe veren aileler, okulların açılmasına birkaç gün kalmasına rağmen hâlâ okul belirsizliği yaşıyor.

Adana’da yaşayan Mehmet Akyol, kızının istediği okula gitmesi için üç dilekçe verdiğini ama hâlâ bir sonuç alamadığını söyledi. Dilekçeleri karşılığında hiçbir işlemin yapılmadığını belirten Akyol, “Kızım TEOG’da yüzde 39’luk dilime girmişti ancak yüzde 65’lik dilimde bulunan bir okula yerleştirildi. Ben de istediğim okula yerleşmesi için üç defa dilekçe verdim ama yaprak kımıldamadı. Hiçbir işlem yapılmadı. Yeni bir dilekçe verin diyorlar. E-okul’a baktığımda ise ‘onay bekleniyor’ diye bir yazı var” dedi.

TEOG sonrası Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi’ne yerleşen Raziye Nazlıcan Aksoy ise istemediği bir okul geldiğini, değiştirmek için nakil dilekçesi verdiklerini vurguladı. Ahmet Kurttepe Anadolu Lisesi’ni istediğini ifade eden Aksoy, “Orayı en başa alarak düşük tercihler yaptım ama sekizinci tercihim geldi. Dün dilekçe vermek için annemle gittik. Otobüs çok sıkıntı oldu, 20-30 dakika kadar yürüdük, sonra tekrar binmek için de sıkıntı oldu, ana caddeden geçtik. Bir an önce okulum belirlensin” diye konuştu. (Adana/CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

MEB’e yürüyen eğitimcilere müdahale

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa