11 Eylül 2014 16:57

Mert'in katiline ağırlaştırılmış müebbet istendi

Kars'ta geçen nisan ayında kaçırıldıktan sonra tecavüz edilerek öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katil zanlısı 23 yaşındaki Aykut B. hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Paylaş

Kars'ta geçen nisan ayında kaçırıldıktan sonra tecavüz edilerek öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katil zanlısı  23 yaşındaki Aykut B. hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

13 Nisan 2014 tarihinde tutuklanarak güvenlik nedeniyle Erzurum H Tipi Cezaevi'ne gönderilen Aykut B. hakkında savcının hazırladığı 3 sayfalık iddianame Kars Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da şikayetçi olduğu iddianamede Mert Aydın'ın Erzurum Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan otopsi raporunda vücudunda çok sayıda morluk bulunduğuna dikkat çekildi. İple boğma sonucu öldüğü vurgulanan otopsi raporunda Mert'in, cinsel saldırıya uğradığı da belirtildi.

İddianamede yer alan Aykut B. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul ederken,. hakkında 'bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 12 yıldan 22,5 yıla kadar, 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan ise 6 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istendi. (Kars/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Albay Öz’ün yargılandığı Dink davası ertelendi

SONRAKİ HABER

Hafta boyunca 5 ilde sağanak etkili olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa