10 Eylül 2014 17:12

Bakımını yaptığı vinçten düşen işçi öldü

Eskişehir'deki Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.'de (TÜLOMSAŞ) vinçlerin bakımını yapan 30 yaşındaki Halil Taykaya, dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü. Ağır yaralanan Taykaya, hastaneye götürülürken yolda öldü.

Paylaş

Eskişehir'deki Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.'de (TÜLOMSAŞ) vinçlerin bakımını yapan 30 yaşındaki Halil Taykaya, dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü. Ağır yaralanan Taykaya hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. 

Olay, saat 14.00 sıralarında Osmangazi Mahallesi'ndeki TÜLOMSAŞ Fabrikası içerisinde bulunan dişli atölyesinde meydana geldi. Vinçlerin bakımını üstlenen taşeron firmada işçi olarak çalışan ve Konya'dan Eskişehir'e bakım için giden Halil Taykaya, dengesini kaybederek vinç üzerinden düştü. Ağır yaralanan Halil Taykaya, 112 ambulansıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılırken yolda kurtarılamadı. Halil Taykaya'nın ölümü ile ilgili bir kişinin gözaltına alındığı ve soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Yarın (perşembe) saat 12.30'da Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) ve demokratik kitle örgütleri TÜLOMSAŞ önünde basın açıklaması yaparak yaşanan iş cinayetini protesto edecekler. (ESKİŞEHİR)

ÖNCEKİ HABER

Gülay Göktürk, Bugün\'den ayrıldı

SONRAKİ HABER

AYM'den Atilla Taş için "hak ihlali" kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa