10 Eylül 2014 13:17

Depremzede İŞKUR işçilerine yine polis saldırdı

Sözleşmeleri feshedilerek işten çıkarılan 7 binin üzerinde İŞKUR işçisinin Van’dan Ankara’ya başlattıkları yürüyüşe polis Edremit’te saldırdı. Polisin saldırısı nedeniyle 6 işçi yaralandı, işçilerin sözcülüğünü yapan Ethem Altın gözaltına alındı.

Paylaş

Sözleşmeleri feshedilerek işten çıkarılan 7 binin üzerinde İŞKUR işçisinin Van’dan Ankara’ya başlattıkları yürüyüşe polis Edremit’te saldırdı. Polisin saldırısı nedeniyle 6 işçi yaralandı 1 işçi de gözaltına alındı.

30 Mart yerel seçimlerinden sonra Van’da İŞKUR tarafından işlerine son verilen ve 13 Haziran'dan bu yana Feqiyê Teyran Parkı'nda oturma eylemi yapan işçilerin bugün Van’dan Ankara’ya başlattıkları yürüyüşe polis Edremit’te “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri Yasası”na aykırı olduğu gerekçesiyle müdahale etti. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile yaptığı saldırıda 6 işçi yaralanırken, işçilerin sözcülüğünü yapan Ethem Altın ise gözaltına alındı. 

Polis saldırısının ardından bir araya gelen işçiler araçlarla Edremit'in çıkışında bulunan Çiçekli Mahallesi'ne gelerek yürüyüşlerine devam etti. İşçilerin Ankara yürüyüşü devam ediyor. İşçilere KESK, Memur Sen, Güvenlik İş, Hak-İş sendikalari ile Emek Partisi (EMEP), İHD, MAZLUMDER de destek veriyor.

Geçen hafta Ankara'ya yürümek isteyen işçilere polisin çok sert saldırısı olmuş ve 100'ün üzerinde işçi gözaltına alınmıştı. (Van/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Çanakkale\'de patlamamış top mermisi bulundu

SONRAKİ HABER

İstanbul Çekmeköy’de balkondan atladığı iddia edilen kadın hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa