09 Eylül 2014 22:21

'19 yaşındaki SÜTAŞ işçisi yaşamını yitirdi' iddiası yalanlandı

Sendikalaştıkları için işten atılan Sütaş işçilerinin direnişi devam ediyor. Sütaş İşçileri Twitter hesabı 'Sütaş boykotu' çağrısı yapmak için sticker dağıtımına çıkan 19 yaşındaki Sütaş işçisi Abdullah Nazik'e akşam saatlerinde araba çarptığını ve Nazik'in hayatını kaybettiğini öne süren tweet'ler attı.

Paylaş

Sendikalaştıkları için işten atılan Sütaş işçilerinin direnişi devam ediyor. Sütaş İşçileri adlı Twitter hesabı 'Sütaş boykotu' çağrısı yapmak için sticker dağıtımına çıkan 19 yaşındaki Sütaş işçisi Abdullah Nazik'e akşam saatlerinde araba çarptığını ve Nazik'in hayatını kaybettiğini öne süren tweet'ler attı.

@sutasiscileri Twitter hesabının konu hakkındaki tweet'leri şöyleydi:

22:04 Bir sütaş işçisi arkadaşımız 20:43'te sticker dağıtımı yaptığı sırada araba çarpması sonucu hayatını kaybetti. Başımız Sağolsun

22:12 Abdullah Nazik 19 yaşında bir kardeşimizdi, Ailesini geçindirmek için çalışıyordu ama malesef bu akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Muhabirimiz Vedat Yalvaç'a konuşan Sütaş işçileri ise iddianın doğru olmadığını dile getirdi. Sütaş İşçileri adlı Twitter hesabı ise hesabını kapattı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan’da IŞİD zirvesi yapılacak

SONRAKİ HABER

Ezhel'e "uyuşturucu kullanmak"tan ertelemeli 1 yıl 8 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa