09 Eylül 2014 13:45

Memleketimden işçi güvenliği manzaraları!

Yenibosna’da araçların hızla geçtiği yolda kanalizasyon çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi işçisi, herhangi bir önlem almadan çukura iniyor. İşçinin yakınından geçen araçlar ise büyük tehlike oluşturuyor. Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde ise, 6 katlı binanın dış duvarına iple asılarak afiş asan işçiyi görenler şaşırdı.

Paylaş

Mecidiyeköy’deki rezidans faciasından sonra devletin her kademesinden işçi güvenliğine dair açıklama yapılırken Bahçelievler’de belediye işçilerinin trafiğe açık yolda yaptıkları çalışma, işçilerin çalışma koşullarını bir kez daha gösterdi. 

Yenibosna’da araçların hızla geçtiği yolda kanalizasyon çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi işçisi, herhangi bir önlem almadan çukura iniyor. İşçinin yakınından geçen araçlar ise büyük tehlike oluşturuyor. (CİHAN)

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde ise, 6 katlı binanın dış duvarına iple asılarak afiş asan işçiyi görenler şaşırdı.

Ulu Camii Caddesi'ndeki iş merkezinin dış duvarına bir kırtasiyeciye ait büyük bir afiş asıldı. Ardından binanın damında bağlı beline bağladığı iple sarkan bir görevli, afiş düzgün dursun diye duvara yapıştırmak için uzun süre çaba harcadı. 

Bir görevlinin damdan tuttuğu iple bir gencin yaklaşık 8 metre sarktığını görenler gözlerine inanamadı. Binanın zemin katından yaklaşık 5 metre yükseklikte çalışan bu kişinin yaşamının tehlikede olduğunu belirten çevredekiler, kazalardan ders alınması gerektiğini söyledi. Afişi asmayı tamamlayan işçiler, binadan ayrıldı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kayseri\'de demir çelik işçisi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Nusaybin'de İHA muhabirinin şikayet ettiği öğretmenler görevden uzaklaştırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa