07 Eylül 2014 21:23

Satrancın minik ustaları buluştu

Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası’nın 2006 yılından beri düzenlediği “Minikler Satranç Şenliği”, ilk gününde 150 minik satranççının katılımıyla başladı.

Paylaş

Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası’nın 2006 yılından beri düzenlediği “Minikler Satranç Şenliği”, ilk gününde 150 minik satranççının katılımıyla başladı. Gelenekselleşen ve bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilen şenlik 9 Eylül Salı gününe kadar devam edecek, şenlik boyunca 600 minik sporcu İş Bankası tarafından ağırlanacak. Minikler Satranç Şenliği, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen bir uygulama ile 16-17 Haziran’da Ankara’da, 17-18 Haziran’da İzmir’de de yapılmıştı.
Minikler Satranç Şenliği’nde 6-8 yaş arasındaki çocuklar yer alıyor ve geleceğin şampiyonları yaşıtları ile satranç oynayıp yeteneklerini geliştiriyor. Türkiye’nin farklı illerinden ebeveynlerin eşliğinde şenliğe katılan minik oyuncular, etkinlikler süresince hem satranç oynamanın keyfine varıyor hem de birbirinden renkli aktivitelerle eğlenme fırsatı buluyor.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen İstanbul’daki şenlik İş Bankası Çamlıca Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Şenliğe katılan tüm oyuncular, etkinlik boyunca her gün düzenlenecek törenlerde katılım madalyalarını alırken, çeşitli armağanlarla da ödüllendiriliyor. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Bisiklet üstünde dünya turu

SONRAKİ HABER

AKP kongrelerinde halkın ekmeğini yemişler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa