07 Eylül 2014 13:59

İşçiden polise: Gaz sıkmayın, bırakın sesimizi duyursunlar

Mecidiyeköy'de 10 işçiye mezar olan Torun Center önünde eylem yapan gruba polis müdahale etmeye hazırlanırken, araya giren işçi Ömer Öztekin, 'Sizden bir şey istiyorum. Gaz sıkmayın. Bırakın sesimizi duyursunlar' diye bağırdı.

Paylaş

Mecidiyeköy'de 10 işçiye mezar olan Torun Center önünde eylem yapan gruba polis müdahale etmeye hazırlanırken, araya giren işçi Ömer Öztekin, “Sizden bir şey istiyorum. Gaz sıkmayın. Bırakın sesimizi duyursunlar” diye bağırdı.

FOTOGALERİ: İŞÇİLER 'HAPİSHANE' DEDİKLERİ KOĞUŞLARINI FOTOĞRAFLADI VE EVRENSEL'E GÖNDERDİ

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi bir grup, saat 13.00 sıralarında rezidans inşaatının önüne geldi. “İşçiler sokağa hesap sormaya” sloganları atan grubun önü polis tarafından kesildi. Polisle eylemciler arasında süren tartışma sırasında çevik kuvvet ekiplerine ‘maske tak’ emri verildi. Bu sırada inşaat önünde bekleyen işçilerden 24 yaşındaki mekanik tesisatçı Ömer Öztekin, polisle göstericiler arasında girerek, polise, “Sizden bir isteğim var: Gaz sıkmayın. Bırakın sesimizi duyursunlar” diye çıkıştı. Polise, inşaattaki çalışma koşullarını anlatan işçi Öztekin, “Sizin de kardeşiniz, yakınlarının burada çalışıyor olabilir. Siz polis olmuşsunuz. Herkes polis olamıyor. Sen 3 bin, 4 bin belki de daha fazla maaş alıyorsun. Ama biz burada 2 bin liraya hayatımızı ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık 15 dakika konuşan Öztekin bu sırada gözyaşlarına tutamayarak ağladı. Öztekin zaman zaman da önünde duran polisin göğsüne eliyle vurdu. Polis, Öztekin’in konuşmasını hiç ses çıkarmadan sonuna kadar dinledi. Eylemciler de bu sırada slogan atmadı.

SDP’liler açıklamanın ardından inşaat önünde beklemeye başladı. Polisin önlemi ve eylemcilerin bekleyişi sürüyor. (İstanbul/DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Anne Arzu Kara, oğullarının öldüğünü Adli Tıp\'ta öğrendi

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa