06 Eylül 2014 12:45

Boğaz'dan dev petrol arama platformu geçti

Petrol arama platformu 'GSF Development Driller 2' İstanbul Boğazı’ndan geçti. Platforma, boğazı geçiş sırasında Kıyı Emniyeti Müdürlüğü’ne bağlı römorkörler eşlik etti.

Paylaş

Petrol arama platformu “GSF Development Driller 2” İstanbul Boğazı’ndan geçti. Platforma, boğazı geçiş sırasında Kıyı Emniyeti Müdürlüğü’ne bağlı römorkörler eşlik etti.

Vanuatu bayraklı 114 metre boy ve 57 metre yüksekliğindeki petrol arama platformu “GSF Development Driller 2” saat 09.00 sıralarında İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Platform öğle saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’ne vardı. Köprüye yakın mesafede bir saat bekleyen ve balast tanklarına su alarak seviyesini Boğaziçi Köprüsü'ne göre ayarlayan platform daha sonra yoluna devam etti. İtalya’dan Romanya’ya gittiği öğrenilen platforma boğazı geçişi sırasında Kıyı Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kurtarma 4, Kurtarma 7, Kurtarma 8 ve Kurtarma 9 isimli römorkör eşlik etti. Platformun 30 bin 236 groston ağırlığında olduğu öğrenildi. Bir helikopterin de platform üzerinde uçuş yaptığı görüldü. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Halit Akçatepe\'nin sağlık durumu iyi

SONRAKİ HABER

İmamoğlu CNN'e konuştu: Yolsuzluk iddialarını denetim şirketleri inceleyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa