04 Eylül 2014 15:39

Eğitim Sen, TEOG ve yönetici tasfiyelerine dikkat çekti

Eğitim Sen Mersin Şubesi TEOG uygulaması ve yönetici tasfiyelerine dikkat çekmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Paylaş

Eğitim Sen Mersin Şubesi TEOG uygulaması ve yönetici tasfiyelerine dikkat çekmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Özgür Çocuk Parkında “Yönetici tasfiyelerine karşı direneceğiz” ve “TEOG sistem değil mağduriyettir” yazılı pankartların arkasında bir araya gelen Eğitim Sen üyelerine HDP, DBP ve EMEP il, ilçe yöneticileri destek verdi. Açıklamayı yapan Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, eğitimde uygulanan TEOG sistemini kabul etmediklerini söyledi. TEOG sisteminin eğitimde kaosa neden olacağına dikkat çeken Muşlu, bu sisteme karşı mücadele edeceklerini söyledi.

TEOG yerleştirme sürecinde yetkilileri defalarca uyardıklarını, buna rağmen göz göre göre binlerce öğrencinin belki de hiç gitmek istemedikleri yerlere mecbur bırakıldıklarını kaydeden Muşlu, “134 bin öğrenciden, 94 bininin meslek,40 bininin imam hatip liselerine yerleştirilmeleri Milli Eğitim Bakanlığının dayatmacı politikalarının son örneği olmuştur” dedi.

Yedi bin okul müdürünün yerlerinin değiştirilmesine değinen Muşlu okullarda yönetici tasfiyelerini asla kabul etmeyeceklerini vurguladı. Yönetici tasfiyeleri esas olarak Eğitim Sen’in örgütlü gücüne dönük olduğunu kaydeden Muşlu Hükümet kendisine muhalif bir sinek bile görmek istemediğini söyledi. Yönetici tasfiyeleri ve TEOG sistemine karşı 9 Eylülde kitlesel bir şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yürüyeceklerini duyuran Muşlu Mersin'de bulunan demokratik kamuoyundan yapacakları yürüyüşe destek vermelerini istedi.

Yapılan açıklamanın ardından 10 dakikalık oturma eylemi düzenlendi ve eylem sona erdi. (Mersin/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Seda Sayan’ın programı yayından kaldırılacak mı?

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa