04 Eylül 2014 09:37

Sınırı geçmeye çalışan çocuk kurşun yağmuruna tutuldu

Rojava'nın Efrin Kantonu'ndan Kilis'e geçmek isteyen Mihemed Eli (14) isimli bir çocuk sınırda TSK askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandı.

Paylaş

Türkiye ile Suriye arasında IŞİD'in kontrolü altında olan sınır bölgelerinin militanların yol geçen hanına dönüşmesine izin verilmesi artık tüm dünyanın dilinde. Ancak Rojava'dan insani ihtiyaçları için geçiş yapmak isteyen sivillere açılan ateşler sonucu yaşanan ölüm ve yaralanmalara yenileri eklenmeye devam ediliyor. Rojava'nın Efrin Kantonu'ndan Kilis'e geçmek isteyen Mihemed Eli (14) isimli bir çocuk sınırda TSK askerlerinin açtığı ateş sonucu  ağır yaralandı.

Rojava'dan yayın yapan ANHA'nın haberine göre, 2 Eylül akşamı yaşanan olayda ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için Dêr Siwan köyünden Kilis'e geçmeye çalışan Mihemed Eli kurşunların hedefi oldu. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Eli, Efrin Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan 1 Eylül gününden bu yana sınıra hendek kazan TSK'ye bağlı askerlerin, hendeklerin haberini yapmak isteyen ANHA muhabirlerine de ateş açtığı iddia edildi. Açılan ateşte muhabirlerin yara almadığı ifade edildi.

EN AZ 25 KİŞİ KATLEDİLDİ

Türkiye ile Suriye sınırında son iki yıl içinde sınırda en az 25 sivil katledildi. (Efrin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Kıraç\'ta gençlerin çadırına çifte polis operasyonu: 18 gözaltı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa