03 Eylül 2014 17:56

Kalamun'da Nusra komutanı öldürüldü

Hizbullah militanları ve Suriye ordusu askerleri, el Nusra Cephesi konvoyuna pusu kurdu. Kalamun’daki operasyonda geçtiğimiz yıl Suriyeli rahibelerin kaçırılmasından sorumlu olan Nusra komutanı Ebu Malik el Tallah öldürüldü.

Paylaş

Hizbullah savaşçıları ve Suriye ordusu askerleri, 20 araçlık el Nusra Cephesi konvoyuna pusu kurdu. Kalamun’daki operasyonda geçtiğimiz yıl Suriyeli rahibelerin kaçırılmasından sorumlu olan Nusra komutanı Ebu Malik el Talli'nin yanı sıra çok sayıda militan öldürüldü.

Ebu Malik el Tallah'ın, geçtiğimiz yıl 13 Suriyeli rahibenin kaçırılması olayının sorumlusu olduğu iddia ediliyordu. El Kaide bağlantılı el Nusra Cephesi geçtiğimiz yıl tarihi Hıristiyan kasabası Malula’yı ele geçirmiş ve rahibeler rehin alınmıştı. Rehin rahibeler, Mayıs ayında Suriye hapishanelerindeki onlarca kadın tutuklunun serbest bırakılması karşılığında özgürlüğüne kavuşmuştu.

Suriye-Lübnan sınırındaki stratejik öneme haiz Kalamun’un yeniden ele geçirilmesinde Hizbullah savaşçıları ve Suriye ordusunun ortak operasyonları önemli rol oynamıştı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Olan bu!

SONRAKİ HABER

Garo Paylan işsizlik ve zamları Bakan Albayrak'a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa