01 Eylül 2014 18:45

İzmir Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu illerinden olan Diyarbakır’dan Vali Cahit Kıraç başkanlığında kente gelen heyet, İzmir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Paylaş

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu illerinden olan Diyarbakır’dan Vali Cahit Kıraç başkanlığında kente gelen heyet, İzmir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti 83. İzmir Enternasyonal Fuar’ının onur konuğu Diyarbakır heyeti İzmir Gazeteciler Cemiyeti ziyareti sırasında konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Ortadoğu’da akan kanın durması dileği ile bu yıl 1 Eylül’ü kutladıklarını ifade etti. Ülke içindeki barış ve kardeşliğin tesis edilmesi açısından da Diyarbakır ve İzmir arasında kurulacak dostluk köprüsünün önemli olduğunu belirtti.

TOPLANTIYA DAVET

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek de, 12-13 Eylül’de Diyarbakır’da Türkiye Gazeteciler Federasyonu toplantısına ev sahipliği yapacaklarını ve İzmirli gazetecilerden oluşan bir heyeti misafir edeceklerini, çeşitli paneller düzenleyeceklerini dile getirdi. İpek, Ortadoğu’da yaşanan acılar başta olmak üzere tüm savaşların barışla sonuçlanmasını temenni ettiklerini söyledi.  Eski İzmir yeni Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç da, Diyarbakır ile İzmir arasında kurulacak köprünün Fuar dolayısı ile pekiştirilmesi ve karşılıklı ziyaretlerin yoğunlaşmasını istediklerini söyledi. Kıraç, Diyarbakır ve İzmir’in iki kadim kültür kenti olduğunu belirterek, konuşmasında, “Barışı tesis etmek savaşı yapmaktan daha zordur” sözlerine yer verdi. Kıraç, “İnsanı yaşatmanın ve barışı yeniden tesis etmenin yollarını bulmamız gerekli” dedi. Ziyaretin sonunda Sertel, Kıraç’a zeytin fidanı hediye etti. Heyette yer alan ve Fuar’ın açılışında bir konuşma yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır’a döndüğü için ziyarette yer almadı. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Fatih Akın: Tehditleri ciddiye almıyorum

SONRAKİ HABER

Edirne'de 2 torununu istismar eden erkek tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa