01 Eylül 2014 18:08

304 işçinin giriş kartı iptal edildi

Uğursan Denizcilik Liman İşletmeciliği şirketinden çıkışları yapıldıktan sonra Ahtapot Denizcilik isimli taşeron firmada çalışacaklarını aksi takdirde bunu kabul etmeyeceklerini belirten 304 liman işçisinin, iş yeri giriş kartı iptal edildi.

304 işçinin giriş kartı iptal edildi
Paylaş

Uğursan Denizcilik Liman İşletmeciliği şirketinden çıkışları yapıldıktan sonra Ahtapot Denizcilik isimli taşeron firmada çalışacaklarını aksi takdirde bunu kabul etmeyeceklerini belirten 304 liman işçisinin, iş yeri giriş kartı iptal edildi. Liman önünde beklemeye devam eden işçiler, işyerine alınana kadar beklemeye devam edeceklerini söyledi.

Liman İş Sendikası ile Mersin Limanını işleten firma olan MİP şirketi arasında imzalanan protokolün ardından, MİP tarafından limanın kargo işleri, Uğursan Denizcilik Liman İşletmeciliği şirketinden alınarak Ahtapot Denizcilik isimli taşeron şirkete verildi. Uğursan tarafından çıkışları verildikten sonra Ahtapot şirketine geçmek istediklerini belirterek, böyle olmadığı takdirde Ahtapot şirketine geçmeyeceklerini belirten 304 işçi bu sabah geldikleri iş yerinde, giriş kartlarının iptal edildiğini gördü. Sabah karşılaştıkları durum karşısında şok olan işçiler, liman önünde beklemeye devam ederken, iş yerine geri alınana kadar burada beklemeye devam edeceklerini söyledi. (Mersin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Yandaş değilsen 5 aidat öde!’

SONRAKİ HABER

JES’e karşı direnen Değirmendereliler yol kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa