01 Eylül 2014 15:53

Arap, Mıhallemi ve Süryani halkı barış istedi

Mardin’de yaşayan Mıhallemi, Arap ve Süryaniler 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yaptıkları açıklamada, “Yaşasın halkların ve inançların kardeşliği” dedi.

Paylaş

Mardin’de yaşayan Mıhallemi, Arap ve Süryaniler 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yaptıkları açıklamada, “Yaşasın halkların ve inançların kardeşliği” dedi.

Mardin Süryani Birliği, Mardin Anadolu Arap Hareketi, Batman Mezopotamya Arap Derneği, Hatay Anadolu Arap Ahlemi Derneği ve Şemikan Halkları Birliği dernekleri, Midyat’ta ortak basın açıklaması yaptı. Anadolu Arap Birliği ile Mıhallemi Derneği önünde yapılan açıklamada, ‘Yaşasın adil dünya barışı’, ‘Yaşasın halkların ve inançların kardeşliği’, ‘Dünya hepimize yeter’, dövizleri taşıdı. Ortak metni okuyan Anadolu Arap Birliği Başkanı M. Ali Aslan, “1 Eylül Dünya Barış Günü’nde barış ve selametin hüküm sürmesi gerekirken, maalesef uluslararası güçlerin de etkisiyle kadim Ortadoğu coğrafyasında savaş, açlık, kıtlık, gözyaşı ve kan hüküm sürüyor” dedi.  Adil bir dünya barışı için tüm dini ve etnik grupların öz yönetim hakkının tanınması, geliştirilmesi ve korunması gerektiğini söyleyen Aslan, BM, NATO ve diğer uluslararası güçlerin çifte standart uyguladığını söyledi. “Bu kurum ve kuruluşlar acilen dünya kamuoyuna hesap vermelidir” dedi. (MARDİN)

ÖNCEKİ HABER

Salih Müslim\'den BM\'ye 1 Eylül mektubu

SONRAKİ HABER

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa