01 Eylül 2014 12:05

Beşiktaş’tan Hakkari’ye barış köprüsü

Hakkari Belediyesi ile kardeş belediye olan Beşiktaş Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Hakkari’de karşılıyor. ‘Barışta Hakkari’de Buluşalım’ şiarıyla Beşiktaş’tan yola çıkan yaklaşık 200 kişi Van’da halaylarla karşılandı.

Beşiktaş’tan Hakkari’ye barış köprüsü
Paylaş

Hakkari Belediyesi ile kardeş belediye olan Beşiktaş Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Hakkari’de karşılıyor. ‘Barışta Hakkari’de Buluşalım’ şiarıyla Beşiktaş’tan yola çıkan yaklaşık 200 kişi Van’da halaylarla karşılandı. Karayoluyla otobüslerle Hakkari’ye gidecek olan grupta, Beşiktaşlı muhtarlar, Çarşı Grubu, gazetecilerin yanı sıra sanatçı Kadir İnanır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da yer aldı.

Uçakta konuklarına seslenen Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedaroğlu, adına barış ya da çözüm süreci ne denirse densin bu toprakların barışa ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek “Yüzde 76 oy almış bir belediye olarak Beşiktaş’ın kültürel değerlerini tüm Türkiye’ye ulaştıracağız” dedi. Hakkari’de Beşiktaş Belediyesi’nin Barış Parkı yaptığını anlatan Hazinedaroğlu, çocuklarında sokakları kendi elleriyle rengarenk boyayacağını ifade etti.

Beşiktaş Belediyesi kafilesinde yer alan Boğaziçi Caz Korosu, Hozan Dino ve Anadolu Ateşi’de yer alarak Hakkari’de sahne alacaklar. Konuklarını Hakkari’de en iyi biçimde ağırlayacaklarını ifade eden Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu da tüm Hakkari halkını ve kadınları yerel kıyafetleriyle barış etkinliğine katılmaya çağırdı. (Hakkari/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HES’çi şirketten köylülere tehdit: Dövüşmesini de biliriz

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa