31 Ağustos 2014 20:07

Gün el verme günüdür

Şengal katliamından kaçanlar için bir yardım kampanyası da Adana Demirspor taraftarlarından geldi. “Halkın takımı, Şengal halkının yanında” şiarıyla başlatılan yardım kampanyasına destekler artarak devam ederken, Adana Demirspor taraftarları, başta taraftar grupları olmak üzere toplumun birçok kesiminin kampanya için seferber olmalarını istedi.

Gün el verme günüdür
Paylaş

IŞİD’in Şengal’de yaptığı katliamın ardından, göç eden Êzidiler için Adana Demirspor taraftarları da anlamlı bir yardım kampanyası başlattı. “Halkın takımı, Şengal halkının yanında” şiarıyla yardım kampanyası başlatan taraftarlar, para yardımı kabul etmezken, kuru gıda malzemeleri, giysiler, çocuk bezleri ve yolculuk sırasında kırılmayıp, bozulmayacak eşya yardımını alıyor. Bütün spor kulübü taraftarlarını bu kampanyaya destek vermeye çağıran taraftar grubu, yardımların 0545 509 76 76 irtibat numarası üzerinden kendilerine ulaştırılabileceğini belirttiler.

‘HERKES DESTEK VERMELİ’

Çocukların ayakkabısız binlerce kilometre zulümden kaçması ve Êzidilerin Şengal Dağı’nda açlıktan ve susuzluktan yaşamlarını yitirmesine sessiz kalamadıkları için böyle bir kampanya başlatma gereği duyduklarını belirten Adana Demirspor taraftarı ve kampanyanın yürütücüsü olan Erhan Alcan, kendilerini en çok etkileyen olayın ise IŞİD saldırıları sonucunda Şengalli kadınların onurları için canlarından vazgeçmesi olduğunu söyledi.

Adana Demirspor taraftarı olarak Şengal’de yaşanan sıkıntıları bir nebze dindirebilmenin kendilerini mutlu edeceğini belirten Alcan, başlatmış oldukları yardım kampanyasına içinde insanlık duygusu ölmemiş bütün insanların destek vermelerini beklediklerini söyledi. Birkaç gündür başlatmış oldukları kampanya ile birlikte şimdiden bir çok kişiye ulaştıklarını ve yardımları toplamaya başladıklarına dikkat çeken Alcan, yardım etmek isteyen yurttaşların kendilerini aramasının yeterli olduğunu ve kendilerinin gidip yardımları elden alacaklarını söyledi. Bütün halklara, yurttaşlara ve özelikle Ultraslan, Çarşı, Gençfb ve Büyük Şimşekler gibi taraftar gruplara çağrıda bulunan Alcan, herkesi bu kampanyaya destek vermeye çağırdı.

FARK GÖZETMEDEN...

Yüreğinde insanlık adına bir şeyler olduğunu düşünen her insanın bu kampanyaya sessiz kalmaması gerektiğini söyleyen kampanyanın bir diğer yürütücüsü ve Adana Demir Spor taraftarı Fırat Karataş ise, Şengal’deki halkın ne halde olduklarını az da olsa yaşamak ve hissetmek için böyle bir kampanya yürüttüklerini söyledi. “Êzidilere yapılan zulüm bize de yapılmıştır” diyerek katliam karşısında tepkisini dile getiren Karataş, kampanyaya din, dil, ırk farkı gözetilmeksizin herkesin elini uzatması gerektiğini ifade etti. Önümüzün kış olması nedeniyle gönderilecek malzemelerinin kış şartlarına uygun olması gerektiğini belirten Karataş, orada katliama ve sürgüne maruz kalan halkın acılarını herkesin paylaşması gerektiğini belirterek, “Gün el verme günüdür. Birbirimize ne kadar elimizi uzatırsak o kadar insana ulaşmış oluruz” dedi. (Adana/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

IŞİD kuşatması püskürtüldü

SONRAKİ HABER

HDP Grup Başkanvekili Oluç: Kayyumlara karşı demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa