30 Ağustos 2014 10:10

'Pembe tişörtlü' bir kez daha gözaltında

Gaziosmanpaşa'da geçtiğimiz Haziran ayında hem Abdullah Öcalan için düzenlenen eyleme hem de o eylemi protesto edenlerin gösterisine katıldığı görüntülenen İ.S hırsızlık suçlamasıyla polis tarafından gözaltına alındı.

\'Pembe tişörtlü\' bir kez daha gözaltında
Paylaş

Gaziosmanpaşa'da geçtiğimiz Haziran ayında hem Abdullah Öcalan için düzenlenen eyleme hem de o eylemi protesto edenlerin gösterisine katıldığı görüntülenen İ.S hırsızlık suçlamasıyla polis tarafından gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa’da bir evden 2 bin liralık ziynet eşyası çalınması olayıyla gözaltına alınan şüpheli İ.S. polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

SANAL ALEMDE PEMBE TİŞÖRTÜ İLE TANINDI

Gaziosmanpaşa’da Haziran ayı başında “Öcalan’a özgürlük” kampanyasına destek veren bir gruba, ırkçılar saldırmış, İ.S. Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan grubun içinde zafer işareti yaparken, ardından tekbir getiren grubun içinde bozkurt işareti yapıp İstiklal Marşı söylerken çekilmiş fotoğrafları sosyal medya üzerinden yayılmıştı. Şüpheli amacının provokatörlük yapmak olmadığını kalabalığı görünce aralarına girdiğini söylemişti.

POLİSLE YOLU BİR KEZ DAHA KESİŞTİ

Bu olayla gündeme gelen İ.S.’nin polisle yolu önceki gün tekrar kesişti. 16 Ağustos’ta Gaziosmanpaşa, Pazariçi mahallesinde mağdur İlknur Ö.’nün evine girilerek 2 bin lira ziynet eşyası çalınması olayını araştıran polis güvenlik kameralarını incelediğinde, şüpheli İ.S. ile bir arkadaşının olayın meydana geldiği gün aynı binaya girdiğini tespit etti. Görüntülerde boş bir torbayla içeri giren şüphelilerin kısa süre sonra dolu bir torbayla binadan ayrıldıkları tespit edildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Bunun üzerine Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri şüpheli İ.S.’yi gözaltına aldı. Poliste yapılan sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen İ.S. olay tarihinde binaya tesadüfen girmiş olabileceğini söyledi. Polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen İ.S. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Elektrik borcu olan çiftçinin tarımsal destek alacağı borcuna mahsup edilecek

SONRAKİ HABER

"Daha ucuzunu bulmak için pazar pazar dolaşıyoruz"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa