29 Ağustos 2014 12:33

Şişecam işçisi Kristal-İş Başkanı Çetintaş’ı protesto etti

Şişecam işçileri kendi iradelerini yok sayarak sözleşmeyi imzalayan Kristal-İş yöneticilerine tepkisi sürüyor. İşçiler Trakya Cam fabrikasında Kristal-İşGenel Başkanı Bilal Çetintaş'ı protesto etti.

Paylaş

Şişecam işçileri kendi iradelerini yok sayarak sözleşmeyi imzalayan Kristal-İş yöneticilerine tepkisi sürüyor. İşçiler Trakya Cam fabrikasında Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş'ı protesto etti.

Şişecam işçilerinin “Hayır” dedikleri sözleşmeye imza atan Kristal-İş yöneticilerine tepkisi sürüyor. Bu sabah Trakya Cam fabrikasına gelen Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş işçiler tarafından protesto edildi. “Biz bugüne kadar sizi dinledik. Bütün kararlarınızın arkasında durduk. Ancak siz bizim kararımıza saygı duymadınız. Biz de demokratik hakkımızı kullanarak sizi dinlemiyoruz. Dinleyen arkadaşlara da saygı duyuyoruz” diyen işçiler Bilal Çetintaş’ın konuşma yapacağı alandan ayrıldı.

“Ben yaptığım her sözleşmede en iyi rakamı aldım, bu sözleşmede de en iyi rakamı aldım”  diyen Çetintaş, bu sözleşmenin Türkiye koşullarına göre çok iyi olduğunu ileri sürdü. İşçilerin “Madem sözleşmeyi imzalayacaktınız neden referanduma gittiniz” sorusuna, Çetinataş’ın cevabı, “Neden anlamıyorsunuz. Ben bayramda size söz vermiştim. Keşke söz vermeseydim. Söz vermeseydim size sormazdım” diye konuştu.

Trakya Şube Başkanı Hüseyin Seren de yaptığı konuşmada imzalan sözleşmenin bugüne kadar yapılmış en iyi sözleşme olduğunu söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)
 

 

Bilal Çetintaş'a yönelik protestoyu izlemek için tıklayın

Kristal- İş Genel başkanı Bilal Çetintaş'ın konuşmasını izlemek için tıklayın

ÖNCEKİ HABER

Marmara Adası\'nda cenazesi bulunan Serdar Demir toprağa verildi

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa