28 Ağustos 2014 15:40

Sandoz İlaç’ta iş cinayeti

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Sandoz-1 İlaç Fabrikası’nda akşam vardiyasında çalışan bir işçi hayatını kaybetti.

Paylaş

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Sandoz-1 İlaç Fabrikası’nda akşam vardiyasında  çalışan bir işçi hayatını kaybetti.

Petrol İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sandoz İlaç’ta hammadde karışım bölümünde çalışan Metin Yayla’nın saat 8.30’da meydana gelen  olayda, feci şekilde can verdiği belirtildi. 2 çocuk babası olan ve 1 yıl önce Sandoz ilaç fabrikasında  çalışmaya başlayan eski Feniş işçisi Metin Yayla’nın iş cinayetinde hayatını kaybettiğini belirten Öztaşkın, “Petrol-İş camiamızı derinden üzdü” dedi.

Öztaşkın’ın açıklamasında, “İşçi sağlığı ve güvenliği konusundaki tüm hassasiyetimize rağmen meydana gelen bu elim olay, bu alanda çok daha derinlikli bir çalışmanın yapılması gerektiğini gösterdi. Sendikamız, Metin Yayla’nın ölümü ile ilgili olarak, bir inceleme ekibi kurarak olay yerinde kazanın nedenlerine ilişkin bir araştırma yapacaktır. Ardından yapacağımız araştırmanının sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadeleri yer aldı. (Gebze/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Atılan arkadaşları için madene inmediler

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa