27 Ağustos 2014 22:28

Haniye, Gazze’de halka seslendi

Gazze’deki Filistin Hükümeti Başkanı İsmail Haniye, ateşkesin ardından Gazze’de halka seslendi. Binlerce kişinin katıldığı mitingde konuşan Haniye, Gazze halkının direnişini selamlayarak “Zaferimizi şehitlerimize borçluyuz” dedi.

Paylaş

Gazze’deki Filistin Hükümeti Başkanı İsmail Haniye, ateşkesin ardından Gazze’de halka seslendi. Binlerce kişinin katıldığı mitingde konuşan Haniye, Gazze halkının direnişini selamlayarak “Zaferimizi şehitlerimize borçluyuz” dedi. “Bu zaferi kelimelerle anlatmak mümkün değil” diyen Haniye, işgal nedeniyle Ramazan Bayramı’nı kutlayamayan Filistinlilerin bugün zaferi kutladığını söyledi.
Hamas Sözcüsü Ebu Ubayda ise İsrail’in son saldırıları sonrası ulusal mücadelenin metotlarını tamamen yenilemeleri gerektiğini söyledi. “Bu işgalcilerle yapılan görüşmeler yeterli değil” diyen Ubayda, direnişin halkı birleştirdiğini ve bunun da en önemli başarıları olduğunu söyledi: “Yeniden ihtilaflarımıza, kavgalarımıza dönmeyeceğiz.”
İsrail saldırıları sırasında büyük zarar gören, çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği, pek çok bölgesi yerle bir olan Şecaiyye mahallesinde konuşan Ubayda, “Bu bir zafer konuşması değil. Zafer konuşması Kudüs’te El Aksa Camii önünde yapılacak” dedi. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

İki işçi takımı Soma için oynadı

SONRAKİ HABER

Trump: Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracını imha ettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa