02 Temmuz 2011 08:38

Kartondan tekneler yarıştı

TMMOB’ye bağlı odalar, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı dolayısıyla kartondan tekneler yaparak körfezde yarıştırdılar. İzmirlileri Denizle buluşturmayı, deniz ulaşımına ve körfeze ilişkin sorunlara dikkat çekmeyi amaçlayan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.Jeofizik Mühendisleri, deprem fotoğraflarının basılı olduğu tiş&o

Kartondan tekneler yarıştı

Paylaş

Jeofizik Mühendisleri, deprem fotoğraflarının basılı olduğu tişörtlerle “Zelzele” ismini verdikleri bir tekne yaparken, Ziraat Mühendisleri kuru patlıcan ve biberle süsledikleri su kabağı isimli tekneleri ile “GDO’ya hayır” dediler. Maden Mühendisleri, “Odama dokunma” yazılı tişörtlerle iktidarın TMMOB’nin özerkliğine yönelik müdahalelerine karşı olduklarını ifade ettiler.

Oldukça eğlenceli ve yaratıcı geçen teknelerin yapım aşamasında sonra ekipler yaptıkları teknelerle Kordon’da geçit töreni düzenlediler. Teknelerin bir kısmı hemen alabora olurken, bir kısmı yolda sulara gömüldü. Birçoğu ise yarışı tamamladı. Belirlenen mesafeyi ilk kat eden, “gevrek”lerden yapılmış can simitleriyle süslenmiş olan Gıda Mühendisleri Odası’nın “Ekmek Teknesi” oldu. Yarışmada, birincilik ödülünün yanı sıra, “En iyi tekne tasarımı”, “En iyi kostüm”, “Centilmenlik” ve ilk batan tekneye “Titanik” ödülleri verildi.  

Etkinlikle ilgili görüştüğümüz TMMOB İzmir Koordinasyon Kurulu Sözcüsü Ferdan Çiftçi, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri etkinlikle, halkın denizden daha fazla yararlanması, deniz ve denizcilik kültürüne katkıda bulunmak istediklerini belirtti. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

ÖDP: Hukuksuzluk son bulsun

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa