Munzur Su’da grev zaferle sona erdi

Munzur Su’da grev zaferle sona erdi

DİSK’e bağlı Gıda İş sendikası ile Munzur Su A.Ş arasında sendikanın tanınmaması üzerine başlayan anlaşmazlık sonrası 4 gündür devam eden grev, işçilerin kazanımıyla sonuçlandı.

Dersim'de DİSK’e bağlı Gıda İş sendikası ile Munzur Su A.Ş arasında sendikanın tanınmaması üzerine başlayan anlaşmazlık sonrası Munzur Su işçileri greve çıkmıştı. 

4 gündür devam eden grev sonrası işveren bugün(25 Ağustos Pazartesi) sendikaya çağrı yaptı ve bir toplantı gerçekleştirildi.

Görüşmede işveren, sendikayı tanıdıklarını ve sendikayla toplusözleşme görüşmelerine yarın(26 Ağustos Salı) sabahtan itibaren başlayarak, 1 ay içinde görüşmeleri tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Gıda-İş yöneticileri ise 4 günlük grev sebebiyle hiçbir işçiye disiplin cezası uygulanmamasını, soruşturma açılmamasını; grevde geçen süre için işçilerin ücretlerinin ödenmesini; sendika temsilcilerinin tanınmasını ve işyerindeki bütün görüşmelerin temsilci işçilerle yapılmasını; mevsimlik olarak çalışan işçilere süreklilik sağlanmasını talep etti.
Sendikanın bu talepleri de kabul etmesi sonrası, Gıda-İş yöneticileri durumu işçilere bildirdi. İşçilerle yapılan toplantıda, bütün işçilerin ortak iradesiyle grev sonlandırıldı. (Dersim/EVRENSEL)

www.evrensel.net