25 Ağustos 2014 18:48

Gazeteci Murteca İsrail saldırısında katledildi

Mısır, yeni bir ateşkes önerisi sunarken İsrail’in Gazze şeridine yönelik saldırıları devam ediyor. Bugünkü saldırılarda 13 Filistinli yaşamını yitirdi.

Paylaş

Mısır, yeni bir ateşkes önerisi sunarken İsrail’in Gazze şeridine yönelik saldırıları devam ediyor. Bugünkü saldırılarda 13 Filistinli yaşamını yitirdi. Filistinli Gazeteci Abdullah Murteca da Gazze'nin doğusundaki bir saldırıda katledildi.

Beyt Lahiya’da Raddad Tambura’nın evine düzenlenen hava saldırısında bir kadın ile çocuk yaşamını yitirdi. Gazze’de bir araca yönelik saldırıda Ahmed el Dali ile kardeşleri Bassem ve Ahmed Hicazi yaşamını yitirdi. Saldırıda 7 kişi de yaralandı. Gazze’deki bir başka saldırıda da Muhammed Şubeyr hayatını kaybetti.

Gece yarısından sonra Beyt Lahiya’da düzenlenen bir saldırıda Farhana el Attar öldürüldü, aynı saatlerde Gazze’nin Tufa mahallesinde de Yasin el Biltaci ile Yahya ebu Dakin yaşamını yitirdi.

Daha önceki saldırılarda yaralanan Hani Muhammed Yasin ile Nidal Badawi, hastanede yaşamını yitirirken Gazze’nin kuzeyinde kimliği belirlenemeyen bir kişi daha hayatını kaybetti.

GAZETECİ MURTECA YAŞAMINI YİTİRDİ

İsrail saldırısında yaralanan Filistinli Gazeteci Abdullah Murteca, yaşamını yitirdi. 2 hafta önce Gazze’deki Şecaiyye mahallesindeki hava saldırısı esnasında yaralanan Murteca’nın kan kaybı sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı. Aynı hava saldırısında 2 gazeteci daha yaşamını yitirmişti. Murteca, Filistin’den yayın yapan el Aksa Televizyonu’nda çalışıyordu.
İsrail’in 8 Temmuz’da başlattığı Gazze saldırılarında toplam 17 gazeteci öldürüldü (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

İşkence gören trans kadın intihar etti

SONRAKİ HABER

Tecavüzle suçlanan profesörün iddianamesi kabul edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa