24 Ağustos 2014 21:35

Almanya’da pilotlar iş bırakmaya hazırlanıyor

Alman pilotların “Cockpit” Birliği, Lufthansa ile sürdürülmekte olan emeklilik konusundaki görüşmelerin başarısız olduğunu bildirdi. Basın açıklamasında pilotların iş bırakma eyleminin bir an önce gerçekleşebileceği ve yolcuların mağdur olmaması için eylemin daha erken haber verileceği ifade edildi. Ancak eylem için henüz bir tarih verilmedi.

Paylaş

Almanya'da  pilotların “Cockpit” Birliği, Lufthansa ile sürdürülmekte olan emeklilik konusundaki görüşmelerin başarısız olduğunu bildirdi. Basın açıklamasında pilotların iş bırakma eyleminin bir an önce gerçekleşebileceği ve yolcuların mağdur olmaması için eylemin daha erken haber verileceği ifade edildi. Ancak eylem için henüz bir tarih verilmedi.

5 bin 400’e yakın pilotu temsil eden sendika birliği, daha iyi ödeme yapılmasını talep ederken, pilotların daha erken emekliliğe ayrılmasını zorlaştıran değişikliklere karşı çıkıyor. “Çalışanlarımız Lufthansa’nın tarife sözleşmesini iptal etmesine rağmen uzlaşmaya hazır olduklarını gösterdiler. Ancak görüşmelerde bir sonucu ulaşmak için iki tarafta istekli olması gerek. Biz şimdi kendimizi şirketin planlamasına karşı savunacağız” denilen açıklamada son aylarda gerçekleşen görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığı ifade etti.

Pilotların nisan ayında iş bırakma eylemi,Lufthansa şirketinin uçuşlarının yaklaşık yüzde 90’ının iptal olmasına sebep olmuştu. Edinilen bilgiye göre sadece üç günlük eylemden şirket on milyonlarca avro zarar gördü. (DIŞ HABERLER)

 

ÖNCEKİ HABER

Kadıköy\'de ırkçı saldırı protestosuna müdahale

SONRAKİ HABER

Rusya'da acil iniş yapan yolcu uçağı pistten çıktı: 2 ölü, 22 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa