Altın Koza’nın kısaları belli oldu

Altın Koza’nın kısaları belli oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15 – 21 Eylül’de 21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, “Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın finalistleri belli oldu.

Adana  Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15 – 21 Eylül’de 21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, “Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın finalistleri belli oldu.

Altın Koza Film Festivali’nin “Öğrenci Filmleri Yarışması’nın finalistlerinin belirlendiği açıklandı. Başkan Sözlü, festivalin geleneksel bölümlerinden olan ve günümüz Türk sinemasında üreten bir çok ismin keşfedildiği yarışmaya; kurmaca, deneysel, belgesel ve canlandırma dallarında çok sayıda filmin başvurduğunu belirtti. Finale kalan adaylara başarılar dileyen Sözlü, genç sinemacıları Adana’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını  da sözlerine ekledi.

Ön değerlendirme kurulunda; Sinema Yazarı Senem Erdine, Yönetmenler Mehmet Güleryüz ve Ahmet Sönmez’in görev yaptığı yarışmanın finalistleri şöyle:

KURMACA DALINDAKİ FİLMLER:
Saç: Ümit Tayam - Ege Üniversitesi
Bir Maç Günlüğü: Deniz Özden -
Beykent Üniversitesi
Re: Efe Can Yıldız - Anadolu Üniversitesi
Dayımın Evi: Şerif Polat - Mersin Üniversitesi
Mahalle Kahvesi: Ali Tansu Turhan -
Bahçeşehir Üniversitesi
Perperok: Mert Daş - Akdeniz Üniversitesi
Tatmin: Mahmut Telci- Marmara Üniversitesi
Çapulcu Bahçesi: Sertaç Koyuncu -
9 Eylül Üniversitesi
Cafe de’ Kitap: Emrah Cevher -
Mersin Üniversitesi
Pencere: Arzu Selime Sezer -
Marmara Üniversitesi

BELGESEL  DALINDA YARIŞACAK FİLMLER:
Anadolu’nun Çatısında: Abdullah Mücahit Birol-Engin Uğan-Ege Üniversitesi
Kar Tutan Çocuklar: Mustafa Koçoğlu-
İstanbul Üniversitesi
Benden Önce: Mehmet Emre Gül-
Selçuk Üniversitesi
Çirok: Muhammet Beyazdağ -
Akdeniz Üniversitesi
Kara: Umut Biçici-Selçuk Üniversitesi
Çafi: Savaş Yavuz-Selçuk Üniversitesi
Karapol: Melih Kundakçıoğlu -
Bahçeşehir Üniversitesi
Debbağ: Sadık Coşkun Akbaş - Onur Eğri - Şenay Yetüt- Çiğdem Coşkun-Gaziantep Üniversitesi

CANLANDIRMA DALINDA YARIŞACAK FİLMLER:
Merdivenler: Serdar Çotuk,  Buğra Uğur Sofu
Dumlupınar Üniversitesi
Durak: Buğra Uğur Sofu, Serdar Çotuk -
Dumlupınar Üniversitesi
Haykırışa Serzeniş: Metin Vatansever -
Anadolu Üniversitesi
Öz: Oğuz Çağrı Kara -Selçuk Üniversitesi
Oksijen: Murat Kılıç - Anadolu Üniversitesi
Salkım Söğüt: Ethem Onur Bilgiç - Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi

DENEYSEL DALINDAKİ FİLMLER:
O2 (Oksijen): Naci Anıl Konya-
Selçuk Üniversitesi
Gölgenin Kanatları: Başak Ulusoy-
9 Eylül Üniversitesi
Evcilik: Ezgi Büşra Çınar-Akdeniz Üniversitesi
Mısır: Emre Tanrıseven-9 Eylül Üniversitesi
Rea: Kerem Akbaş-Ege Üniversitesi
Tatlı Rüyalar Şirketi: Adil Giray Çapan-Ege Üniversitesi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net