24 Ağustos 2014 06:00

#Dönüşüm; Sanata Sanatla

Helin Başak Uluslararası Sanat Festivali’nin 2.’si 2-7 Eylül’de #Dönüşüm temasıyla düzenlenecek. Festival bu yıl, çocuğun insan haklarını güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla dünyanın pek çok yerinden konuğun katılımıyla sokağı sahneye, sanatı festivale dönüştürmeyi amaçlıyor.

Paylaş

Helin Başak Uluslararası Sanat Festivali’nin 2.’si 2-7 Eylül’de  #Dönüşüm temasıyla düzenlenecek. Festival bu yıl, çocuğun insan haklarını güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla dünyanın pek çok yerinden konuğun katılımıyla sokağı sahneye, sanatı festivale dönüştürmeyi amaçlıyor.

SOKAK SOKAK SAHNE

Başak Kültür ve Sanat Vakfı öncülüğünde Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi ortaklığında gerçekleşecek olan festivalde, her çalışmaya çocuk ve gençlerin katılması bekleniyor. Bu seneki festival programında, önceki yılda olduğu gibi çok kültürlü, çok dilli ve çok uluslu olacak biçimde çeşitli kültür çalışmaları, sanat atölyeleri ve performanslar yer alıyor. Hafta boyunca birçok yan etkinliğin de yapılacağı festivalde gösterim ve etkinlikler, Barış Manço Kültür Merkezi ve Yoğurtçu Parkı (Kadıköy), 80. Yıl Cumhuriyet Parkı (Kayışdağı), Prestij Caddesi (Küçükbakkalköy), İçerenköy Parkı, Deniz Gezmiş Parkı’nda (Ataşehir)  gerçekleşecek. Festivalin açılışı 2 Eylül 2014’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak. Açılışta, vakfın çalışmalarının anlatıldığı tanıtım filminin yanı sıra “Xalxalok” adlı Kürtçe kısa film gösterilecek. Başak Kültür ve Sanat Vakfının katkılarıyla çekilen filmin galasının ardından, Grup Wusar’ın vereceği konser eşliğinde kokteyl gerçekleştirilecek.

HER DİLDEN SES HER DİLDEN EZGİ

Festivalde yapılacak etkinliklerin büyük bir kısmı Ataşehir ve Kadıköy ilçelerindeki açık alanlarda, parklarda gerçekleştirilecek. 3 ve 5 Eylül tarihlerinde yapılacak festival etkinlikleri iki ayrı alanda olacaktır. Festival boyunca müzik dinletisi, sinema ve tiyatro gösterimleri, pantomim, doğaçlama dans, tango, halk oyunları, semah, erbane gösterileri; resim, masal, uçurtma, ritim, kukla balon, eğlen bilim atölyeleri yapılacak. Amatör ve profesyonel bütün sanatçıların gönüllü olarak yer aldığı festivalde Ermenice, Çerkezce, Kürtçe, Farsça, Türkçe dillerinden sesler, ezgiler yer alacak. Çeşitli ülkelerden pek çok konuğu ağırlayacak olan festival; çocuklara, kadınlara, engellilere, sinemaya, tiyatroya, dansa, müziğe, sese, söze, masala, sanata ve bilime eşit bir mesafede durarak ötekileştirilen herkesi içine alacak bir programla katılımcılarını bekliyor.  (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Rönesans resimlerine muzip dokunuş

SONRAKİ HABER

Aliağa Belediyesinde işten atılan işçilerin ücret alacağı 3 ay sonra verilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa