23 Ağustos 2014 13:14

Ankara'da polisle silahlı çatışma: 1 ölü 5 yaralı

Ankara’nın Dikmen Cevizlidere semtinde çıkan silahlı çatışmada, 3 polis memuru ile 2 şüpheli yaralandı. Zanlı Bülent A.’nın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Paylaş

Ankara’nın Dikmen Cevizlidere semtinde çıkan silahlı çatışmada, 3 polis memuru ile 2 şüpheli yaralandı. Şüphelilerden Bülent A.’nın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olay, saat 12.30 sıralarında 1134. Sokak'ta meydana geldi. Polis ekipleri, içerisinde ikisi erkek biri kadın olmak üzere toplam 3 kişi bulunan 06 DT 3740 plakalı şüpheli aracı, durdurdu. Aracın durmasından kısa bir süre sonra araç içindekilerle polisler arasında silahlı çatışma başladı. Şüphelilerden Bülent A. ile araç içerisindeki kadın ve 3 polis memuru olay yerinde silahlı çatışmada çeşitli yerlerinden yaralandı. Şüphelilerden biri yaya ve yaralı olarak olay yerinden kaçtı.

POLİS HELİKOPTERİ DE KATILDI

Bölgeye sevk edilen emniyet güçleri, kaçan zanlıyı yakalamak için olay yeri ve çevresinde geniş çaplı operasyon yaptı. Zanlıyı yakalama çalışmalarına polis helikopteri ve özel harekatçılar da katıldı.

HASTANEDE ÖLDÜ

Ankara Dikmen’de polisle girdiği silahlı çatışmada yaralanan zanlı Bülent A.’nın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Zanlının birkaç aydır organize suçlarla ilgili emniyet mensupları tarafında teknik takip altında olduğu ve çok sayıda suç kaydı bulunduğu belirtildi. Silahla yaralandıktan sonra hastaneye kaldırılan zanlının; çete liderliği, mekan basma, tehdit, şantaj, uyuşturucu, adam yaralama, gasp gibi çok sayıda suç işlediği bildirildi.

Bu arada zanlıların içinde olduğu aracın incelemesi ve kaçan zanlının yakalanması için operasyon devam ediyor. (Ankara/CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

#ceydakaranyalnizdegildir

SONRAKİ HABER

"Mançalı Adam" Süreyya Sahnesinde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa