22 Ağustos 2014 17:10

Irak'ta camiye saldırı: En az 63 ölü

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzey doğusundaki İmam Vaiz kasabasında bir Sünni camisine Cuma namazı sırasında saldırı gerçekleştirildi. Kim tarafından gerçekleştirildiğine dair farklı iddiaların olduğu saldırıda en az 63 kişi yaşamını yitirdi.

Irak\'ta camiye saldırı: En az 63 ölü
Paylaş

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzey doğusundaki İmam Vaiz kasabasında bulunan Sünni Musab Bin Omer Camisi'ne Cuma namazı sırasında saldırı gerçekleştirildi.

Ordu ve polis yetkilileri saldırıyı IŞİD’in gerçekleştirdiğini dile getirdi. Bir kasaba sakini ise Şii milisleri suçladı. Daily Star’ın yansıttığı iddiaya göre Şii milisler, devriye araçlarına yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırının intikamını almak için bu saldırıyı gerçekleştirdi.

Ordu ve polis yetkilileri ise saldırının 4 IŞİD militanı tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. İddiaya göre bir IŞİD militanı camiye girerek üzerindeki bombayı patlattı, 3 silahlı kişi ise cemaate ateş açtı.

Kim tarafından gerçekleştirildiğine dair farklı iddiaların olduğu saldırıda en az 63 kişi yaşamını yitirdi.

BBC Türkçe'nin haberine göre İmam Vaiz kasabası Irak ordusunun kontrolünde bulunuyor. Fakat bölgedeki çevre kent ve kasabalar IŞİD'in kontrolünde. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Passolig reklamlarının durdurulması talep edildi

SONRAKİ HABER

Gaziemir Belediyesinin sendikalı işçileri işten çıkarması protesto edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa