22 Ağustos 2014 16:58

Taraf: Süleyman Şah haberinin belgesi var

Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Oğuz Karamuk, Bugün TV canlı yayınında yaptığı açıklamada dün Taraf Gazetesinde yayınlanan Süleyman Şah Türbesi haberinin belgelerinin ellerinde olduğunu söyledi. Karamuk, 'Dava açılırsa söz konusu belgeler mahkemeye sunulacaktır' dedi.

Paylaş

Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Oğuz Karamuk, Bugün TV canlı yayınında yaptığı açıklamada dün Taraf Gazetesinde yayınlanan Süleyman Şah Türbesi haberinin belgelerinin ellerinde olduğunu söyledi. Karamuk, "Dava açılırsa söz konusu belgeler mahkemeye sunulacaktır." dedi.

Zaman'ın haberine göre AKP'lilerin işlerine gelmeyen her şeyi vatan hainliği olarak nitelendirdiğini belirten Karamuk, "Bu AK Partinin geleneksel savunma mekanizması. Eğer cevap veremiyorlarsa karşıdakini vatan hainliğiyle suçluyorlar. Böyle belgeli bir haber geldiğinde bir gazeteci ne yapar? Havuzcular gibi istihbarat gazetecisi değiliz. Bunu götürüp MİT'e mi teslim etmeliydik? Gazeteci ne yapar? Haber yapar. Biz de haberi yaptık” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE REHİNE PAZARLIĞINDAN IŞİD'E 100 MİLYON DOLAR VERDİ

Karamuk, Türkiye'nin rehine pazarlığında IŞİD'e 100 milyon dolar verdiğini ama IŞİD'in pazarlığa devam ettiğini öne sürdü.

Karamuk, Dışişleri Bakanlığının belge istemesi halinde mahkemeye vereceklerini dile getirerek, “Biz de gerekli belgeleri ulaştırırız. Haberin yüzde yüz arkasındayız. Dava açacaklar. Bu belgeler de mahkemeye gidecek zaten bu belgesiz bir iş değildir” diye konuştu.

Oğuz Karamuk konuşmasını şöyle sürdürdü; "Olay askeri birliklere ulaşıyorsa eğer, askerde yazıcı olanlar da bilir. Hükümetin çalıştığı gibi bir kulaktan bir kulağa  kayıtsız iş yapmaz asker. O birliğe kadar oradaki birliğe kadar ulaşan hazırlık emirleri var. Toparlanın bölgede terör tehlikesi var diye hazırlık yapın emirleri. Eğer gerekirse mahkemeye ulaştırırız.  IŞİD 2012 sonuna kadar bölgedeki El Kaide unsurlarıyla El Nusrayla ve kısmen laik olan Özgür Suriye ordusuyla savaşa girinceye kadar Türkiye tarafından desteklenen bir örgüt. En azından IŞİD'e buradan bir militan geçişi olduğu doğru bunu bütün istihbarat kaynakları da söylüyor. Suriye'ye TIR gönderildiği de ortaya çıktı. O tarihten sonra Türkiye ile IŞİD'ın ilişkileri donuyor. Son Musul olayında Dışişleri Bakanlığı Musul'da Konsoloslukta bulunan personeli boşaltma talebine rağmen onları orada tutuyor." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İnternet kullanımı arttı

SONRAKİ HABER

Dersim'de 30 gün süreyle eylem ve etkinlik yasağı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa