21 Ağustos 2014 16:31

İsrail mezarlığa saldırdı: Yakınlarını defneden 4 kişi öldü

İsrail, bugün Gazze’de bir mezarlığa saldırdı. 4 Filistinli yaşamını yitirdi. Maan News’ün haberine göre İsrail’in bugünkü saldırılarında gece yarısından bu yana 25 Filistinli yaşamını yitirdi.

Paylaş

İsrail, bugün Gazze’de Şeyh el Radvan Mezarlığı'na saldırdı. Dün gece öldürülen yakınlarını defneden 4 Filistinli yaşamını yitirdi.

Muhammed Talal ebu Nahl, Rami ebu Nahl, Haytam Tefeş ve Abed Talal Şüveyh’in cansız bedenleri Şifa Hastanesi’ne kaldırıldı.

Maan News’ün haberine göre İsrail’in bugünkü saldırılarında gece yarısından bu yana 25 Filistinli yaşamını yitirdi.

HAMAS'IN 3 KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Hamas bugün, Gazzeli üst düzey üç komutanın hava saldırılarında öldüğünü duyurmuştu. İsimleri Muhammed ebu Şammala, Reyid el Attar ve Muhammed Berhum olduğu belirtilen komutanların, Refah şehrinin güneyinde bir evin bombalanması sonucu yaşamını yitirdiği ifade edildi.

İsrail ordusu henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Komutanların ölümü, İsrail’in 8 Temmuz’da Filistin’e karşı başlattığı operasyonda Hamas tarafının en üst düzey kaybı olduğu belirtiliyor.

İsrail, dün de Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın komutanı Muhammed Deyf’i hedef almış, saldırıda Deyf’in eşi ve 3 yaşındaki kızı öldürülmüştü. Deyf’in kızının cansız bedeni bugün enkazdan çıkarıldı.

HAMAS, İŞBİRLİKÇİLİK YAPTIĞI İDDİA EDİLEN 3 KİŞİYİ İNFAZ ETTİ

Öte yandan Hamas'ın İsrail işbirlikçiliği yaptığı iddia edilen 3 kişiyi infaz ettiği, 7 kişiyi de tutukladığı açıklandı. Al-Majd sitesinin haberinde işbirlikçilere sıfır tolerans gösterileceği belirtildi. Maan News, söz konusu kişilerin, Hamas komutanlarının öldürüldüğü Salı gecesi sonrası tutuklandığının düşünüldüğünü belirtti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Suriyeli mülteciler içir uluslararası kampanya

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa