21 Ağustos 2014 12:14

ABD Başsavcısı Ferguson’da

ABD’nin Missouri Eyaleti'ne bağlı Ferguson kasabasında çıkan olaylara ABD Başsavcılığı el koydu. ABD Başsavcısı Eric Holder 11'inci gününe giren olaylarda kullanılan aşırı polis şiddetini soruşturmak üzere geniş bir ekiple Ferguson’a geldi.

Paylaş

ABD’nin Missouri Eyaleti'ne bağlı Ferguson kasabasında çıkan  olaylara ABD Başsavcılığı el koydu. ABD Başsavcısı Eric Holder 11'inci gününe giren olaylarda kullanılan aşırı polis şiddetini soruşturmak üzere geniş bir ekiple Ferguson’a geldi.

Başsavcı, protestocuların barışçı gösteri yapma hakkını savunacaklarını ancak şiddetin de görmezden gelinemeyeceğini öne sürerek "Şiddet olayları küçük bir azınlığın işi. Bunların çoğu da dışarıdan gelenler tarafından yapıldı" dedi. 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown’ı vuran polis memuru Darren Wilson’ın önümüzdeki Çarşamba günü mahkemede jüri önüne çıkarılacağı açıklandı. Memur Wilson’ın olayda suçlu olup olmadığına bu jüri karar verecek. Bu arada Wilson’ın şimdilik ücretli izne çıkarıldığı bildirildi. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

AKP’de “karar” günü

SONRAKİ HABER

Sanayi üretimi ağustosta bir önceki yılın aynı ayına göre %3,6 azaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa