21 Ağustos 2014 00:34

Toprak altında kalan define avcılarından birine ulaşıldı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi Kabahıdır Köyü'nde define bulmak için kazı yaptıkları belirtilen Kadir Yüce ile Mehmet Demir, açtıkları çukurda göçük meydana gelmesi sonucu toprak altında kaldı. Göçükte toprak altında kalan 48 yaşındaki Kadir Yüce 7 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

Paylaş

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi Kabahıdır Köyü'nde define bulmak için kazı yaptıkları belirtilen Kadir Yüce ile Mehmet Demir, açtıkları çukurda göçük meydana gelmesi sonucu toprak altında kaldı.

Olay, Bağlar İlçesi'ne bağlı Kabahıdır Köyü'nde akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, Kadir Yüce evinin bahçesine yakın bulunan eski bir caminin altında define aramak için yaklaşık 3 ay önce kazı yapmaya başladı. Yüce, bugün de yanına 35 yaşındaki Mehmet Demir'i alıp kazıya devam etti. İkili kazı çalışması yaparken, açtıkları çukurda göçük meydana geldi. Yüce ile birlikte Demir toprak altında kalırken, olayın duyulmasının ardından bölgeye, AFAD, sağlık ve itfaiye ekipleri gönderildi.

BİR KİŞİ YARALI OLARAK ÇIKARILDI

Göçükte toprak altında kalan 48 yaşındaki Kadir Yüce, ekiplerin yaklaşık 7 saat süren çalışmasının ardından yaralı olarak çıkarıldı. Yüce, ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra ambulansla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Arama kurtarma ekipleri suyla kaplı çukurda Mehmet Demir'i arama çalışmalarını sürdürüyor.

Olay yerine gelen Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban, olayın saat 15.30 sıralarında meydana geldiğini belirterek, "Olayda 5 kişi bulunuyor. 3 kişi kuyunun başında iki kişi ise içine girerek kazı çalışması yaparken çökme meydana geliyor. Olay bize intikal ettikten sonra ekipleri sevk ettik ve bir kişiyi yaralı olarak çıkardık. Diğer kişinin hayatından umudu kestik. Çünkü toprak altında ve üzeri de suyla kaplı durumda. Umudunuz onunda sağ salim çıkarılmasıdır" dedi.

İki kişinin göçük altında kaldığı olayda kuyu başında bulunan Mehmet Selçuk, Eyüp Narin ve İbrahim Aycan adlı 3 kişi ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, göçük altında kalan Mehmet Demir'i arama çalışmaları da sürüyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Güvensizliğin kaynağı güvenlik devleti

SONRAKİ HABER

HDP’li Saruhan Oluç: İktidar savaşı bahane edip halkın iradesini gasbediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa