19 Ağustos 2014 16:37

Atalay: MİT gerekirse Kandil’e gider

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT ve Kamu Güvenliği Müsteşarlığı’nın gerekirse Kandil’e gidip görüşmeler yapabileceğini söyledi.

Paylaş

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT ve Kamu Güvenliği Müsteşarlığı’nın gerekirse Kandil’e gidip görüşmeler yapabileceğini söyledi.

NTV’ye açıklamalar yapan Beşir Atalay, sürecin artık son adımlarının belirlenmesi gerektiğini savunarak, bu çerçevede bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Atalay sürecin bu aşamasında Öcalan ve HDP dışında, Kandil’le doğrudan görüşmelerin de faydalı olabileceğini belirterek, “Oluşacak yeni heyetimizin Kandil'le de direkt görüşmesini arzu ediyorum” ifadesini kullandı.

'LİCE'DE GEREKEN YAPILDI'

Özellikle “eve dönüşlerin” başlaması için planlamalar yapılması gerektiğini ifade eden Atalay bunun için de tarafların tamamen eylemsizlik durumuna gelmesi gerektiğini savundu.
Atalay, “Eylül sonu dediğim bir genel belirlemedir. Parlamento açılmadan bu yaz dönemini değerlendirelim. Çerçeve belli zaman belli kimin ne yapacağı belli hale gelsin” diye konuştu.
Atalay, Lice’de Mahsum Korkmaz heykelinin yıkılması nedeniyle yaşananları da değerlendirdi. Heykel olayı için “provokasyon” ifadelerini kullanan  Atalay, “Böyle şeylere müsamaha edilmez. HDP kesiminin de onayladığı bir şey değil. Bugün gereken yapıldı, yapılır. Sürece provokasyondur” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Ateşkes görüşmeleri çöktü; İsrail Gazze\'ye saldırdı

SONRAKİ HABER

İstanbul Onur Haftası Komitesine "toplumsal tereddütlü grup" gerekçesiyle ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa