19 Ağustos 2014 15:16

IŞİD kararı AKP’ye uyarı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) IŞİD’e yaptırım kararı AKP’ye de uyarıdır.” dedi.

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) IŞİD’e yaptırım kararı AKP’ye de uyarıdır.” dedi.

Faruk Loğoğlu, yaptığı yazılı açıklama BMGK’nin IŞİD’e yönelik yatırım kararını değerlendirdi. Loğoğlu, IŞİD ve benzeri örgütlerin, Türkiye’yi, çatıştıkları bölgelere geçiş yapmak için kullandıkları, Türkiye’den militan ve silah başta olmak üzere her türlü desteği temin ettiklerinin sır olmadığına işaret etti.

Ulusal ve yabancı basın organlarında IŞİD militanlarının Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin haberlerin sıkça yer aldığını belirten Loğoğlu şunları söyledi: “AKP iktidarının muğlak yalanlamaları bu gerçeği değiştirmemektedir. Bu nedenle BMGK’nin 2170 sayılı kararı AKP Hükümeti için doğrudan bir uyarı niteliği taşımaktadır. Bugüne kadar CHP’nin uyarılarını göz ardı ederek bölgedeki radikal örgütlerle ilişkilerini sıcak tutmuş olan AKP’nin BMGK’nin bu son kararını ciddiye almasını bekliyoruz. Aksi takdirde, ülkemizin teröre destek verdiği gerekçesiyle yaptırımlara uğrayarak telafisi imkansız itibar kaybına uğraması ne yazık ki uzak bir ihtimal değildir.” (ANKARA)
 

ÖNCEKİ HABER

CHP’li Çıray: Erdoğan ve Gül Anayasa suçu işledi

SONRAKİ HABER

İzmir Emek Gençliğinden Menemen Belediye Başkanı’na ziyaret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa