19 Ağustos 2014 13:58

Galataport ÇED toplantısında kent savunması yapıldı

Galataport projesi için yapılacak ÇED toplantısını protesto eden İstanbul Kent Savunması üyeleri, toplantıyı yaptırmadı.

Paylaş

Galataport projesi için yapılacak ÇED toplantısını protesto eden İstanbul Kent Savunması üyeleri, toplantıyı yaptırmadı.

İhalesini Doğuş Grubu’nun aldığı Galataport olarak bilinen Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Projesi için Karaköy’de yapılması planlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı İstanbul Kent savunması tarafından protesto edildi. Toplantı sırasında içeriye giren vatandaşlar, “Sermaye defol, İstanbul bizimdir” ve “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı.

Mimarlar Odası avukatı Can Atalay, toplantının yapılamadığı yönünde tutanak tutulmasını ve ÇED raporunu hazırlayan şirketin yetkililerince imzalanmasını talep etti. İstanbul Kent Savunması üyeleri, tutulan tutanaktan bir örnek almak isteyince kısa süreli bir arbede çıktı. Daha sonra toplantının yapılamadığıyla ilgili gerekçeli bir tutanak tutuldu ve toplantı iptal edildi. (İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Karamürsel’de denizden çıkan cesetlerin kimliği belli oldu

SONRAKİ HABER

Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2 Temmuz’da başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa