01 Temmuz 2011 09:43

Sağlıkçılardan şiddete tepki

Dokuz Eylül Üniversitesi hastanesinde hasta yakınları tarafından çalışanlara yönelik uygulanan fiili saldırı ve darp olayları protesto edildi.SES İzmir şubesi, hastanenin yatan hasta servisi bina girişinde bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Güç-Der de destek verdi. Yaşanan şiddet olaylarına sloganlarla da tepki

Sağlıkçılardan şiddete tepki

Paylaş

Dokuz Eylül Üniversitesi hastanesinde hasta yakınları tarafından çalışanlara yönelik uygulanan fiili saldırı ve darp olayları protesto edildi.

SES İzmir şubesi, hastanenin yatan hasta servisi bina girişinde bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Güç-Der de destek verdi. Yaşanan şiddet olaylarına sloganlarla da tepki gösteren emekçiler, şiddete karşı susmayacaklarını dile getirdiler. Basın metnini okuyan İşyeri Temsilcisi Ali İhsan Uysal, can güvenliklerinin olmadığını dile getirdi.

Sağlık çalışanlarının da çok boyutlu olarak şiddete maruz kaldıklarını ve bu durumun da çalışanların kurumlarına güvensizlik duymasına sebep olduğunu belirten Uysal, “Sağlıkta dönüşüm programı adı altında performans sisteminin dayatılması sistemin karı ölçtüğünü göstermiştir’’diye konuştu. (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

Eğitim emekçileri sergi açtı

SONRAKİ HABER

Denizli'de işçi servisi devrildi: 12 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa