18 Ağustos 2014 13:16

İstanbul, 2024’e de aday olacak

Daha önce Yaz Olimpiyatları için 6 kez mücadele eden İstanbul’un 2024 Yaz Olimpiyatları için bir kez daha aday olma ihtimalini yüksek olduğu belirtildi.

İstanbul, 2024’e de aday olacak
Paylaş

Daha önce Yaz Olimpiyatları için 6 kez mücadele eden İstanbul’un 2024 Yaz Olimpiyatları için bir kez daha aday olma ihtimalini yüksek olduğu belirtildi. Türkiye Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, Çin’in Nanjing kentinde düzenlenen Gençlik Yaz Olimpiyatları’nda “Hükümetimiz ve halkımız Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hazır” açıklamasında bulundu. 2024 için son karar Kasım ya da Aralık ayında verilecek ancak Erdener’in bu sözleri, İstanbul’un adaylığı için güçlü bir sinyal olarak yorumlandı.İstanbul, 2020 Olimpiyatları için de aday olmuş ancak finalde Tokyo’ya kaybetmişti.

2024 için, Fransa’nın başkenti Paris, Roma, Berlin ve Hamburg gibi kentlerin de ismi geçiyor. Paris, 1924 Olimpiyatları’nın 100. yılında, Oyunları yeniden Fransa’ya getirmek istiyor. Ancak kulislerde ABD’nin aday göstereceği kentin favori olacağı konuşuluyor. Bunun en büyük sebebiyse Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile NBC Universal arasında Haziran ayında imzalanan uzun dönemli yayın anlaşması. (SPOR SERVİSİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Muharrem İnce, CHP genel başkan adaylığını açıkladı

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...