Hakkari’de patlama ve çatışma

Hakkari’de patlama ve çatışma

HAKKARİ’de peş peşe iki ayrı patlama meydana geldi. Ölen veya yaralananların olmadığı patlamalara ses bombalarının neden olduğu açıklandı. Çukurca ilçesi kırsalında başlatılan operasyonda çıkan çatışmada, İlçe Jandarma Komutanı yaralandı.Hakkari’nin Bulak Mahallesi Kayacan Caddesi’nde bulunan FEM Dersha

HAKKARİ’de peş peşe iki ayrı patlama meydana geldi. Ölen veya yaralananların olmadığı patlamalara ses bombalarının neden olduğu açıklandı. Çukurca ilçesi kırsalında başlatılan operasyonda çıkan çatışmada, İlçe Jandarma Komutanı yaralandı.

Hakkari’nin Bulak Mahallesi Kayacan Caddesi’nde bulunan FEM Dershanesi önünde dün saat 22.30’da büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Patlamanın olduğu alanda inceleme yapan polis daha sonra mahalleyi ablukaya alarak arama başlattı. Aynı saatlerde Hakkari Üniversitesi rektörlük binası civarında da patlama meydana geldi. Bu patlamada da can ve mal kaybı olmazken, Hakkari Valisi Muammer Türker, patlamalara ses bombasının neden olduğunu belirtti.

KOMUTAN YARALI

Diğer yandan Çukurca 20. Jandarma Sınır Tugay Komutanlığına bağlı askerler tarafından Haskel Dağı’nda sürdürülen askeri operasyonda çıkan çatışmada, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ethem Kara’nın yaralandığı belirtildi. Helikopterle Hakkari Asker Hastanesine kaldırılan Kara, tedavi altına alındı. Bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi. (HAKKARİ)

www.evrensel.net