15 Ağustos 2014 22:15

İmam Hatip dayatmasına karşı bir araya geldiler

Kadıköy’de okulların imam hatibe çevrilmesine tepki büyüyor. ‘Göztepe Okuluma Dokunma İnisiyatifi’nin çağrısıyla Barış Manço Kültür Merkezi’nde bir araya gelen öğretmen, veli, avukat ve siyasi parti temsilcileri Yeşilbahar Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürülmemesi için mücadele edeceklerini söyledi.

Paylaş

Kadıköy’de okulların imam hatibe çevrilmesine tepki büyüyor.

‘Göztepe Okuluma Dokunma İnisiyatifi’nin çağrısıyla Barış Manço Kültür Merkezi’nde bir araya gelen öğretmen, veli, avukat ve siyasi parti temsilcileri Yeşilbahar Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürülmemesi için mücadele edeceklerini söyledi.

İlk olarak iki okulun imam hatibe çevrildiğini belirten veliler Göztepe’de bulunan Yeşilbahar Ortaokulu’nun da imam hatibe çevrilmesiyle bölgedeki imam hatip sayısının 8’e çıkacağını ve yaşadıkları yerin yakınında çocuklarını gönderebilecekleri bir okul kalmayacağını belirttiler.

Panelde tüm Kadıköy’de adeta zorunlu hale getirilen imam hatip okullarına ve gericiliğe karşı nasıl mücadele edileceği tartışıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın “dindar ve kindar bir gençlik oluşturma” anlayışına karşı parasız bilimsel laik bir eğitim talepleri etrafında birleşilmesi gerektiği konusunda hemfikir olan panel katılımcıları, 7 Eylül’de AKP’nin baskıcı ve gerici eğitim sistemine karşı eylemlerin düzenlenmesini önerdi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Avrupa’nın ahlaksızlığı

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan bu kez Ahmet Kaya hamlesi: Ailesi isterse mezarını getiririz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa