15 Ağustos 2014 12:25

Şengal İle dayanışma çağrısı

Şengal İle Dayanışma Koordinasyonu, IŞİD’in Şengal'e dönük gerçekleştirdiği saldırılara dikkat çekmek ve dayanışma amacı ile yaptığı açıklamada, dayanışma çağrısı yapıldı.

Paylaş

Şengal İle Dayanışma Koordinasyonu, IŞİD’in Şengal'e dönük gerçekleştirdiği saldırılara dikkat çekmek ve dayanışma amacı ile yaptığı açıklamada, dayanışma çağrısı yapıldı.

Şengal ile Dayanışma Koordinasyonu, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Şengal'e dönük gerçekleştirdiği saldırılara dikkat çekmek amacı ile Diyarbakır Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok sayıda koordinasyon üyesinin katıldığı açıklamada konuşan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, Ortadoğu halklarının bütün dünyanın gözleri önünde insanlık dışı uygulamalara maruz bırakıldığını kaydederek, Şengal'li kadınların Arap pazarlarında satışa çıkarıldıklarını söyledi.

Yapılan açıklamanın sadece bir kampanya çağrısı olmadığını aynı zamanda tüm Kürt halkına seferberlik çağrısı olduğuna dikkat çeken Zümrüt, "Gün kardeşliğimizin, birliğimizin, insanlığımızın sınanma günüdür. Bu sınavdan defalarca onurla çıkan Amed halkının bir kez daha üzerine düşeni yerine getireceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Zümrüt açıklamanın sonunda Şengal'den zorunlu olarak göç eden yurttaşlarla dayanışmak için DBP Diyarbakır İl binasında oluşturulan Koordinasyon Merkezinin iletişim bilgileri paylaşıldı.

Şengal ile Dayanışma Koordinasyonu iletişim bilgileri şöyle:
0537 013 23 30
0537 013 22 70 (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Parkomat direnişi ikinci gününde

SONRAKİ HABER

Hasankeyf’teki tarihi mağara betona gömüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa