15 Ağustos 2014 00:05

Davutoğlu, Ezidi Milletvekili Viyan Dahil ile görüştü

Şengal Dağı'ndaki helikopter kazasında yaralanan ve İstanbul'da tedavi gören Ezidi Milletvekili Viyan Dahil'i Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ziyaret etti.

Paylaş

Şengal Dağı'ndaki helikopter kazasında yaralanan ve İstanbul'da tedavi gören Ezidi Milletvekili Viyan Dahil'i Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ziyaret etti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Twitter üzerinden Dahil ile telefonda görüştüğünü duyurdu

Hazinedar, ziyaret etttiği Dahil ile birlikte çektirdiği fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı. Hazinedar, Dahil'in sol ayağında kırık ve kaburgalarında doku zedelenmesi olduğunu belirtti.

Ahmet Davutoğlu da "Sincar Dağı'ndaki helikopter kazasında yaralanan ve İstanbul'da tedavi gören Yezidi milletvekili Viyan Dahil'le telefonla konuştum" diyen Davutoğlu, "Dahil'e geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Türkiye'nin tavrı insani konularda nettir. Konu adalet olduğunda etnik mezhebi fark gözetmeksizin herkese elimizi uzatırız. Yezidilerin ihtiyaçlarını gidermek için de her türlü yardımı yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Sarıgazi\'deki protestoya polis saldırdı

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa