14 Ağustos 2014 23:10

Osmaniye Devlet Hastanesi'nde 'Ebola' önlemi

Osmaniye Devlet Hastanesi'nde Uganda'dan gelen bir hasta, 'Ebola virüsü' şüphesi üzerine Adana'ya sevk edildi. 2 bine yakın ölüme sebebiyet veren son Ebola salgını Batı Afrika'yı etkilemiş, Doğu Afrika ülkesi olan Uganda'da görülmemişti.

Paylaş

Osmaniye Devlet Hastanesi'nde Uganda'dan gelen bir hasta, 'Ebola virüsü' şüphesi üzerine Adana'ya sevk edildi. 2 bine yakın ölüme sebebiyet veren son Ebola salgını Batı Afrika'yı etkilemiş, Doğu Afrika ülkesi olan Uganda'da görülmemişti. Uganda'da son olarak 2012 yılında Ebola salgını görülmüş ancak salgın fazla sayılmadan önlenmişti.

Akşam saatlerinde ateşlendiği için hastaneye gelen 1980 doğumlu Uganda’dan gelen İ.K. 'ebola virüsü' şüphesiyle Adana Balcalı Hastanesine sevk edildi. Hastanın akrabalarından edinilen bilgiye göre, 5 ay önce Mart ayında çalışmak için Uganda’ya giden İ.K.’nın yurt dışından bir hafta önce geldiği belirtildi. Şüphe üzerine hastanedeki diğer hastalar hızlı bir şekilde dışarı çıkartılarak, hastane dezenfekte idildi. Bu sırada hastane güvenlik birimi vatandaşları hastaneye yaklaştırmadı. 4 saatlik karantinadan sonra hastane normal seyrine döndü. (Osmaniye/CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Dışişleri Bakanlığı\'ndan Libya\'daki vatandaşlara \'dönün\' çağrısı

SONRAKİ HABER

Adana'da HDP'li 7 genç tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa