14 Ağustos 2014 18:47

Barış Anneleri Şengal için yürüdü

Adana Barış Anneleri İnisiyatifi'nin çağrısıyla 5 Ocak Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar İnönü Parkı'na yürüdü. Yürüyüşün ardından İnönü Parkında basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı.

Barış Anneleri Şengal için yürüdü
Paylaş

Adana Barış Anneleri İnisiyatifi'nin çağrısıyla 5 Ocak Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar İnönü Parkı'na yürüdü. Yürüyüşün ardından İnönü Parkında basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı. Adana Barış Anneleri İnisiyatifi adına konuşan Şükran Çelebi, Tüm halkların Şengal ve ezilenlerle dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurgulayarak barışın ve kardeşliğin ancak o zaman yeşereceğini dile getirdi.

VAHŞETE SEYİRCİ KALMAYIN

IŞİD'in Rojava karşısında başarılı olamayınca yönünü Şengal'deki Ezidilere döndürdüğünü dile getiren Çelebi, IŞİD'in yaptığı barbarca saldırıları kınadığını ifade etti. Tüm dünyanın utanç verici bir sessizlik içerisinde olduğunu söyleyen Çelebi, IŞİD'in geçtiği her yeri talan ettiğine ve katliam, tecavüz, kelle kesmek dibi insanlık suçları işlediğini dile getirdi. IŞİD'in kadın, çocuk, genç demeden katliam yaptığını, kadınlara tecavüz edip katlettiğini, kaçırdığı kadınları köle pazarlarında sattığını belirten Çelebi, "gerçek Müslümanların" bu duruma karşı çıkması gerektiğini ve yaşanılan katliam karşısında seslerini yükseltmeleri gerektiğini vurguladı. Çelebi, Kürt silahlı güçlerinin Ezidilerin imdadına yetiştiğini ancak yeterli olunamadığını Ezidi halkının hala ilaç, su ve gıda sıkıntısı çektiğini söyledi. İnsanlığın tarihi bir sınavla yüz yüze olduğunu ifade eden Çelebi, Barış Anneleri olarak çağrılarının başta Adana halkı olmak üzere tüm halklara ve kadınlara olduğunu belirtti.Ortadoğu'da ezilen halkların tümü ile  dayanışma içerisinde olma çağrısı yapan Çelebi, barış ve kardeşliğin ancak o zaman yeşerebileceğini dile getirdi. (Adana/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dersim, Şengal’i yalnız bırakmadı

SONRAKİ HABER

Suudi Arabistan'da tiyatro sanatçılarına sahnede saldırı: 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa