14 Ağustos 2014 18:26

Selçuk'ta Alevi mezarlığı tahrip edildi

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Zeytin köyünde Alevilere ait mezarlığın tahrip edildiği belirtildi.

Paylaş

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Zeytin köyünde Alevilere ait mezarlığın tahrip edildiği belirtildi.

Selçuk ilçesi Zeytin köyünde Alevilere ait olan mezarlığın kimliği belirsiz kişiler tarafından 12 Ağustos gecesi tahrip edildiği belirtildi.

Saldırıda 40'tan fazla mezar taşı kırılırken, saldırıdan sonra mezarlığa giden Dursun Koçman isimli yurttaş, gerçekleştirilen olayı izah etmekte güçlük çektiğini söyledi.

Kendisini telefon ile arayan şahsın "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hükümlü ve tutukluları Selçuk'a götürerek mezarlık bakım ve tamiratlarını yaptırdığını söyledi. Mezarlık bakım ve tamiratı yapan tutukluların kendi aralarında kavga etmeleri sonucu mezarlığın tahrip edildi" dediğini kaydeden Koçman,  "Birtakım güçler olayı saptırmaya ve çarpıtmaya çalışıyor. Ama bizler bu işin arkasını bırakmayacak ve takipçisi olacağız. Bu failler ortaya çıkmalıdır. Madem mahkumlar kavga etmiş, mahkumlar birbirlerine taşlarla saldırmış neden bir tane yaralı yok? Neden olay yerinde bir damla kan yok? Kavga neden Alevilere ait olan mezarlıkta çıkıyor? Neden Sünnilere ait mezarda değil?" dedi. (İzmir/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Pilot uyuyunca Türkiye hava sahasında panik yaşandı

SONRAKİ HABER

YDS başvuruları için son gün

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa