14 Ağustos 2014 15:20

Tarım işçilerini elektrik çarptı: 2 ölü, 2 ağır yaralı

Mersin'in Tarsus ilçesinde, sulama kanalı üzerindeki tahta köprüden helezon makinesini geçirmeye çalışan tarım işçilerinin elindeki helezon makinesi, su çekmek için kullanılan elektrikli dinamonun üstüne devrildi. Bu sırada meydana gelen elektrik çarpması sonucu 2 işçi öldü, 2 işçi de ağır yaralandı.

Paylaş

Mersin’in Tarsus ilçesinde meydana gelen elektrik çarpması sonucu 2 tarım işçisi öldü, 2'si de ağır yaralandı.

Olay, Fahrettin Paşa Mahallesi'nden geçen sulama kanalında meydana geldi. Serdar Demir (21), Mustafa Kayaalp (30), M. Selim Demir (27) ile M. Halil Demir (23) tarlada arpa çektikleri helezon makinesini elleriyle iterek eve dönmek için yola çıktı. Sulama kanalı üzerindeki tahta köprüden helezon makinesini geçirmeye çalışan tarım işçilerinin elinden helezon makinesi suya düştü. Bu sarıda helezon makinesinin dışarıda kalan kısmı sulama kanalından su çekmek için kullanılan elektrikli dinamonun üstüne devrildi. Bunu fark etmeyen tarım işçileri suyun içine düşen helezonu çıkarmak için suya girdi.

Dinamodaki elektrik akımının suya karışmasıyla tarım işçileri suyun içinde akıma kapıldı. Suyun içinde can çekişen tarım işçilerinin çığlıklarına duyan çevredeki vatandaşlar da suya atlayarak, kurtarmaya çalıştı. Elektrik akımına kapılan çevredeki vatandaşlar anında sudan çıkarak, dinamonun şartelini indirdi. Sudan çıkarılan tarım işçileri, Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen tarım işçilerinden Mustafa Kayaalp ile M. Selim Demir hayatlarını kaybetti. M. Halil Demir ile Serdar Demir’in ise durumlarının ağır olduğunu bildirildi. Jandarma olay yerinde inceleme başlattı. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

‘Kendini Mesih sanıyor’

SONRAKİ HABER

Ezhel'e "uyuşturucu kullanmak"tan ertelemeli 1 yıl 8 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa